Steam bakiyesini nakite çevirme nasıl yapılır?

Steam, dünyanın en büyük dijital oyun mağazası olarak biliniyor. Tabii sadece bir mağazadan ibaret değil. Zira aynı zamanda oyuncuların buluşma noktası olarak görülüyor. Bu nedenle platformda kullanıcıların ihtiyaç duyduğu pek çok özellik yer alıyor.

Steam’in özelliklerinden biri de kullanıcıların hesaplarına bakiye ekleyebilmeleri. Bu bakiye sayesinde oyun satın almak mümkün olduğu gibi, kullanıcılar doğrudan kart bilgilerini girerek de ödeme yapabiliyorlar. Ancak bazı kullanıcılar, bakiyelerine para yüklediklerinde bundan pişman olabiliyorlar. Peki Steam bakiyesini nakite çevirme nasıl yapılır? İşte yolları…

Steam bakiyesini nakite çevirme yolları

Steam bakiyesi yalnızca oyun satın almak için değil, aynı zamanda oyun içi eşyalar da almak için kullanılabilir. Bu nedenle birçok oyuncu bakiyelerini her zaman dolu tutuyor. Yine de bazen bakiyelerine para yükledikten sonra pişman olan kullanıcılar da yok değil. Biz de bu nedenle nakite çevirmeyi anlatmak istedik.

Steam bakiyenizi doğrudan nakite çevirmenin resmi bir yolu ne yazık ki yok. Ancak farklı yöntemlerle bu durumu aşabilmek mümkün. Öyle ki bir başka bir kullanıcıya indirimli şekilde oyun hediye edebilir veya bir oyun içi eşyayı satın alıp, Steam dışı bir platformda satışa sunabilirsiniz. Bunları nasıl yapabileceğinizi detaylıca anlatalım.

Steam bakiyesini nakite çevirme yolları şu şekilde sıralandı;

  • Başka kullanıcıya bakiyeden harcayarak oyun hediye etmek ve ödemesini banka hesabına almak.
  • Bakiye kullanarak oyun içi eşya satın almak ve bu eşyayı Steam dışı bir platformda satmak.

Başka kullanıcıya oyun hediye etmek

Bir kullanıcı ile anlaşıp oyun hediye ederek bakiyenizi nakite dönüştürebilirsiniz. Örneğin “Ahmet” adlı bir oyuncunun 100 dolarlık bir oyun satın almak istediğini düşünelim. Bu durumda Ahmet ile anlaşıp Steam bakiyenizi kullanarak 100 dolarlık bu oyunu ona hediye edebilir ve bu parayı banka hesabınıza göndermesini isteyebilirsiniz.

Tabii sizinle anlaşması için Ahmet’e bir indirim yapabilirsiniz. Örneğin oyun için bakiyenizden 100 dolar harcadıysanız, banka hesabınıza 90 dolar göndermesini isteyebilirsiniz. Böylelikle siz Steam bakiyenizi nakite çevirmiş olacaksınız, Ahmet ise oyun için 10 dolar daha az para harcayacak. Yani iki taraf da mutlu ayrılacak.

Oyun içi eşya satın alıp farklı platformda satmak

Steam bakiyesini nakite çevirmek için oyun içi bir eşya satın alıp farklı bir platformda satmak da yaygın yöntemlerden birisi. Örneğin bakiyenizi kullanarak Counter-Strike 2 oyunu için pahalı bir silah deseni satın alabilir ve popüler oyun satış sitelerinde ikinci el şekilde satmayı deneyebilirsiniz.

Tabii dikkat çekmesi için biraz indirim yapmanız gerekebilir. Bu da başka bir kullanıcıya oyun hediye etme yöntemine benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x